Magyarország szentszéki nagykövetségének szervezésében május 18-án került sor a Trilogia Benedettina Ungherese (Magyar Bencés Trilógia) című előadássorozat első részére a külképviselet szalonjában. Az eseményen dr. Kveck Péter nagykövet köszöntőjét követően dr. Zátonyi Maura bencés nővér, a Pápai Szent Anzelm Egyetem professzora tartott előadást Bingeni Szent Hildegárdról, ehhez kapcsolódóan pedig a béke, mint kommunikáció témájáról a bencés szellemiség jegyében.
Dr. Kveck Péter nagykövet
Bingeni Szent Hildegárd középkori bencés apátnő szerint a béke az Istennel való kapcsolatból fakadó harmonikus állapot, amely a vertikális tengelyen Isten és ember, a horizontális tengelyen pedig az emberek egymás közötti kapcsolatában valósul meg. A béke alapja az igazság és az isteni rend követése, amelyet a zene és a liturgia is meg tud erősíteni.
Dr. Zátonyi Maura OSB
A teltházas rendezvényen a Szentszékhez akkreditált diplomáciai testület képviselői, számos egyházi személy, a vatikáni és a helyi katolikus sajtó munkatársai vettek részt.
Nagyon köszönjük Maura nővér érdekes és színvonalas előadását!